X
تبلیغات
کالج کارآفرینی تیوان
ارتباط با همسر

از دیگر موارد موثر در ایجاد دلخوری بین زن وشوهر، غیر مستقیم و با گوشه و کنایه صحبت کردن است.
در جایی که انسان می‌تواند به طور صریح سخن بگوید، چرا متوسل به طعنه و کنایه شود ؟در این صورت نه تنها مشکل حل نمی‌شود، بلکه رنجش‌ها عمیق‌تر می‌گردد. وقتی از هم رنجش پیدا می‌کنید و در صدد رفع آن برنمی‌آیید، وقتی اجازه می‌دهید که ناراحتی ها روی هم انباشته شوند ، باید انتظار داشته باشید که رابطه‌تان سرد و بی روح شود.
▪ این نکته مهم است که قبل از صحبت کردن با همسر خود، موضوع را با دیگران مطرح نکنید.
▪ پیشا پیش یاد آوری کنید که شاید اصل ماجرا یک سوء تفاهم باشد و غرض از صحبت، رفع کردن آن است.
▪ همیشه از نکات مثبت شخصیت همسر و کارهای مطلوبی که انجام داده است ذکری به میان آورید تا فضای مذاکره صمیمی شود .
▪ هرگز همسر خود را با دیگران مقایسه نکنید و مزایای آنان را به رخش نکشید .
▪ از یکدندگی و لجاجت بپرهیزید.
▪ یکی دیگر از مهارت‌هایی که باید در زندگی مشترک آموخت، گوش دادن مؤثر به سخنان همسر است. وقتی به صحبت همسرتان توجه نمی‌کنید و آن را باور ندارید و به واقع برای منظور او معنایی در نظر می‌گیرید، اقدام به ذهن خوانی می‌کنید و بدین ترتیب محتوای حقیقی صحبت همسرتان را با فرضیه‌های خود عوض می‌کنید.
▪ ذهن خوانی برای ایجاد صمیمیت مضر است، زیرا مسلمات را رها می‌کنید و به خیالات می‌چسبید.
▪ یکی از خصوصیات همسران موفق، شوخ طبعی، خوش رویی و خوش خلقی است.
▪ زن و شوهر هر دو نشان می دهند که برای روحیات ، احساسات و شخصیت طرف مقابل ارزش قائل‌اند و سهم خود را در شاد کردن و بهتر ساختن محیط زندگی می‌شناسند.
▪ از به کار بردن کلمه طلاق پرهیز کنید. طبق تحقیقات انجام شده توسط باس ، بسیاری از زوج‌های موفق اظهار داشته‌اند که تحت هر شرایط حاضر به ادامه زندگی‌اند و هرگز به طلاق فکر نمی‌کنند. این افراد به جای این که مقابل یکدیگر حرکت کنند ، به موازات همدیگر حرکت می‌کنند.
▪ زبان تشکر و قدردانی داشته باشید. به همان اندازه که همسرتان را به خاطر بعضی از رفتارهایش سرزنش و از رفتار او انتقاد می‌کنید، باید از او برای خوبی‌هایش تشکر کنید